| Anna712 a întrebat:

Buna, la menstruație nu ai voie sa faci baie cu apa rece sau fierbinte ca poate sa-ti intarzie sau sa faci hemoragie. Dar daca te bagi doar cu picioarele se mai întâmplă la fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

E o prostie, nu ti se intampla nimic

| Donsavas a răspuns:

Menstruatia este o hemoragie naturală, normala in viata unei femei sănătoase.
Apa calda te ajuta sa treci mai ușor peste a cea perioada a lunii dar nu neaparat, oricum nu îngreunează si nu face vreun rau. Apa rece poate opri pe moment o scurgere, dar nu întârzie propriu zis ciclul menstrual. Doar medicamentele pot face asta.

| CarcotasulVesel a răspuns:

In teorie, da
iti dai seama ca apa nu ajunge "inauntru" si e doar relativ la socul termic, care e asemanator si daca iti bagi doar picioarele, chiar daca e mult mai redus

insa de ce vrei neaparat rece sau fierbinte?
de ce nu e indeajuns de buna o baie calda, cu temperatura placuta?