Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna la toata lumea, am si eu o problema mai delicata
In urma cu aproape 3 saptamani mi-am scos in Austria un tatuaj cu lasar. mentionez ca tatuaju era foarte micut si intr-o zona mai intima asa ca nu m-a durut cat timp a durat ´scoaterea lui´.
A trebuit sa port un pansament in locul repectiv si sa dau in fiecare zi cu o crema speciala a fost bine pana acum cateva zile.
Acum, locul respectiv unde am avut tatuajul ma jeneaza nu ma doare simt ca si cum m-ar ustura ca sa spun asa.Credeti ca e ok? sau ar trebui sa ma intorc inapoi la salon sa intreb de ce mi-au aparut aceste reactii neplacute?
Nu ma judecati ca trebuia sa ma gandesc de 2 ori inainte sa-mi fac tatuajul.Asta e! eu suport consecintele voua va cer doar un sfat ce credeti ca e bine sa fac
Baiatul de la salon mi-a spus ca in locul repectiv imi va ramane semn dar cu cat trece timpul sunt sanse foarte mari sa nu raman cu semn toata viata, din cauza ca tatuajul era foarte micut.
Dar acum m-am gandit fff bine si imi doresc sa-mi fac tot in aceeas loc un tatuaj care ma reprezinta 100%.
Oare pot peste o perioada de timp sa-mi fac alt tatuaj tot in aceeas loc sau acea zona ar trebui sa nu o mai ating cu un alt tatuaj?
Funda cel mai detaliat raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Weider a răspuns:

M-ai bine il intrebi pe unu care se pricepe bine in chestii de genu' asta, pentru ca asta e un lucru serios, nu joaca, pe internet nu aduni informatii suficiente pentru probleme tale plus ca cineva trebuie sa vada daca e in regula pentru inca un tatuaj acolo, internetu nu te ajuta in problemele tale personale.

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru Weider):

Am inteles dragahappy
dar eu aici nu ma refeream ca e o problema persoana ci pur si simplu aveam nevoie de o parere din partea persoanelor care au tatuaje sau au mai multa experienta in acest domeniu