| VIATAeGREA a întrebat:

Buna m-am epilat in zona intima cu o chestie de aia gilete de barberit...si acum ma inteapa si ma irita foarte tare. sunt baiat. s-a facut rosie straight face ce sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Da-ti cu o crema de galbenele, e ieftina. Si daca stai in casa, nu mai purta lenjerie intima pentru ca se freaca de piele. O zi, doua, pana iti mai creste.

| eandopuncttk a răspuns:

Asteapta ca va trece de la sine

| grgdlk a răspuns:

Nu Faci nimic trece de la sine

| sergiu2525 a răspuns:

Frate nu cu lama,incerca data viitoare cu aparatul de ras,ca ala de la frizerie, ca nu te taie, si nu ai nevoie sa te iei adanc in piele.

| Mrlove a răspuns:

. poti da cu miere trateaza iritatiile si inflamatiile dar slabe sanse sa scapi de ele azi... poate maine