| Kilda a întrebat:

Sunt baiat si am 17 ani.M-am epilat in zona intima cu lama si m-am facut numai taieturi.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Cel mai bine te duci la medic și îi explici situațiawinking iar el o să îți zică ce e de făcut.
Baftă!

| Felys a răspuns:

Poti sa te ungi cu baneocin care este un antibiotic, asta in caz ca te temi sa nu se infecteze, in acelasi timp si vindeca mai repede, desigur taieturile sunt superficiale nu e cazul sa dai cu nimic, trece de la sine dar daca totusi sunt mai profunde da-ti cu baneocin si nu vei avea probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un doctor să te coase, ca nu cumva atunci când micţionezi să-ţi vină jetul prin toate părţile, ca la stropitoare.

| giony54 a răspuns:

Pune comprese cu solutie de rivanol si o sa dispara ranile si spala bine mereu locul cu sapun de copii, care nu ustura.

| Carmen27 a răspuns:

Daca nu e grav, poti sa te dai cu o crema care sa iti aline durerea (intreaba la farmacie).

| dudumananamaria99 a răspuns:

Data viitoare foloseste ceara