| Oprea_Ana_1993 a întrebat:

M-am lovit la/in cutia toracica si acum scuip sange...
Ce as putea sa am?

Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil un plaman perforat... ce zici acum te duci la medic?

| Exilee a răspuns:

Categoric ti-ai produs anumite leziuni in urma loviturii.
este esential sa stai internata in spital.

| AfroBelgianu a răspuns:

Ce-ai putea sa ai? Frica de medic. E grav, fugi repede la doctor. Nu suntem medici.

| Ionutturcea11 a răspuns (pentru AfroBelgianu):

Are dreptate du-te mai repede noi nu-ti putem spune nu suntem medici.

| diduta123 a răspuns (pentru AfroBelgianu):

Asa e foarte grav noi nu stim ce are dar daca se duce la doctor se va face bine

| diduta123 a răspuns:

Nu stiu ce as putea sa ai dar trebuie sa mergi la doctor happy

| diduta123 a răspuns:

Nu stiu dar e foarte grav... fugi la medic el va sti ce sa faca si te va face bine