| BlackTear a întrebat:

Am o mica problema. Astazi am fost pe afara si din neatentie, am alunecat.happy Problema este ca mi s-a murdarit paltonul, iar noroiul din el s-a intarit si nu iese cu apa, am incercat. Imi puteti spune, va rog cu ce altceva as putea sa il curat fara sa il stric mai rau? Multumesc! (Funda).

Răspuns Câştigător
| Codruta a răspuns:

Petele de noroi se lasă să se usuce, după care se freacă şi se perie bine. Dacă pata persistă atunci ţesăturile din bumbac se curăţă cu apă şi săpun, iar ţesăturile care nu suportă acţiunea apei se şterg cu o perie muiată în apă cu amoniac sau oţet. Gălbenuşul de ou scoate foarte bine pata care nu a ieşit numai cu apă.

13 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Incearca sa-l cureti cu o perie si cu apa calda cu putin detergent.

| adutzadragutza a răspuns:

Pai cu Venish, cu apa nu merge ca doara il intinzi si se si uda si se face mai urata de atat happy... fundita si Sarbatori fericite!

| AleandraIleana98 a răspuns:

Pai incearca sa il bagi in clor sau poti incerca cu venish

| HoneyBooBoo a răspuns:

Pata de noroi de pe palton o scoţi aşa :
Petele de noroi se lasă să se usuce, după care se freacă şi se perie bine. Dacă pata persistă atunci ţesăturile din bumbac se curăţă cu apă şi săpun, iar ţesăturile care nu suportă acţiunea apei se şterg cu o perie muiată în apă cu amoniac sau oţet. Gălbenuşul de ou scoate foarte bine pata care nu a ieşit numai cu apă.
Sper că ţi-am fost de ajutor!
XoXo.;*

| Bulinăăă a răspuns:

Aaa... pai normal ar trebui sa se duca cu apa si sapun iar daca nu se duce baga`i la masina de spalat in caz ca nu ai cumpara detergent si vreacai cu o periuta!tongue

| mioara a răspuns:

Se curata cu apa calda si freci cu o perie de unchii.

| cristina_3043 a răspuns:

Il poti lasa sa se usuce si apoi sa freci pantalonii happy
mie imi merge, adica se ia noroiul, nu de tot da totusi se duce, nu se mai vede asa rau

| Foca a răspuns:

Sigur funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga pantaloni la masina de spalat.eu asa fac laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pune clor sau alt inalbitor. poti pune doar daca vrei sa ti decolorezi. incearca cu Vanish la masina de spalat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa il duci la o curatatorie...nu este foarte costisitor...si ai siguranta ca nu il vei strica

| Necunoscutu_9289 a răspuns:

Dupa ce se uscase trebuia sa dai cu o perie de haine pe el pana se ducea apoi puteai sa il speli in locul acela