| Lola200228 a întrebat:

M-am trezit dimineata cu urechea dreapta înfundată, am mai pățit asta dar mi-a trecut. Acum ma deranjează foarte tare și nu mai suport. Ce sfaturi îmi dați?
Am auzit de un spray acustivum, l-ati încercat? Cred ca am un dop de ceara.
Am 17 ani.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| WhiteLife a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic, mai ales daca spui că ai mai avut probleme. Daca te duci la medicul de familie, îți va da trimitere la medicul ORL și nu vei plati nimic. Ai mare grija, urechea e sensibila, e mai bine sa nu te tratezi după cum îți spun unii sau alții, pentru că e pe riscul tau.

2 răspunsuri:
| dbigiu84 a răspuns:

Daca nu trece in cateva zile, contacteaza un medic.

| Sn4k3 a răspuns:

Vezi daca rezolvi cu un spray, iar daca nu, du-te la ORL. Dupa nu mai folosi betisoare ca mai mult din cauza asta se aduna.