| sunshine19680925 a întrebat:

Ma confrunt cu o problema foarte grava care ma sperie. Pe 20 mai am avut contact sexual neprotejat cu sotul, prima data dupa o pauza destul de lunga (am luat tratament pentru o vaginita nespecifica; ovule gynophilus), la cateva zile dupa contact mi-am mai introdus un ovul pentru profilaxie. Pur si simplu mi-e frica sa nu capat din nou vreo vaginita asa ca de doua ori pe saptamana folosesc aceste ovule (medicul a spus ca este ok). In ziua in care am introdus ovulul am inceput sa am niste scurgeri maro inchis, nu foarte abundente, ma descurcam lejer cu proter-slip. Vazand ca au aparut aceste scurgeri am continuat sa imi introduc cate un ovul zilnic. Scurgerile nu au disparut, din contra, asa ca ieri am intrerupt folosirea ovulelor. Ieri si astazi nu am mai avut nicio scurgere, dar in seara asta am observat o mica pata pe lenjerie, dupa care am introdus un deget in vagin si l-am scos plin de un sange maro, destul de lichid. Ulterior am eliminat si un cheag, de asemenea maro. Nu mi se pare ca aceasta secretie ar avea un miros urat. Nu am alte simptome, nu ma doare nimic, nu ma ustura, nu ma mananca etc.Nu stiu ce sa cred si ce sa fac. Sunt plecata din tara si nu am nicio sansa sa ajung la medic prea curand. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? Ce ar putea fi sau cat de grav este? Ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

As vrea sa te ajut dar poate gresesc,deci nu stii ce tip de vaginita ai deci nu ai un tratament specific,care poate sa nu dea rezultate, numai te spala la vagin cu tot felul de sampoane sau sapun sa se refaca flora vaginala,as recomanda si probiotice, microbi nu stau se adapteaza continuu, du-te la un test de specialitate, nu e de gluma si evita orice contact sexual spalate cu ceai de musetel, tei ceva care nu ataca flora vaginala, intreab o pe https://www.tpu.ro/utilizator/wgem ea e doctorita

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Vezi sa nu aibe ala sex cu prostituate neprotejat