| anonim_4396 a întrebat:

ma doare sinul drept, de la ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cauzele durerilor de san sunt multe, dar daca nu ai observat si alte modificari, de genul secretiilor suspecte, supuratii, mancarimi, pete rosii, si evident, noduli, nu cred ca e cazul sa te alarmezi peste masura.
Cu toate astea, nu amana nici o zi un control ginecologic, cere o ecografie de san, informeaza-te despre ce efect au contraceptivele (daca iei), si mai ales, daca simti ca in continuare e ceva neinregula, insista sa ti se faca o mamografie si alte controale. Uneori e nevoie de insistenta in domeniul asta.
Multa sanatate!
Te pup!

| lexi21 a răspuns:

Lipsa de magneziu.

| Teollyna a răspuns:

Pai, de obicei dreptul te doare atunci cand iti creste, dar la stangul te doare dupa ce te-a durut cel drept. Deci, o sa iti dau un sfat, daca dormi noaptea pe burta, incearca sa dormi in alta pozitie pentru ca asa te va dure mai putin. Nu trebuie sa te sperii, asta dureaza cam o saptamana!

| BiancaNtx3 a răspuns:

Te-ai lovit recent? Si daca esti la pubertate, creste.

| RamoRamona a răspuns:

Parerea mea este ca ori ai ceva ori urmeaza sa fii in perioada de menstruatie big grin... dar daca doar unul, doar medicul iti poate spune sigur, cred.