| anonim_4396 a întrebat:

Am 31 ani si-mi simt sinul drept greu ca o piatra si ma doare si cind merg de la zguduiala.de ce oare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

S-ar putea sa ai o mastoza fibrochistica (considerata a fi fiziologica, normala si foarte frecventa in special in randul femeilor tinere). Ea este legata de modificarile hormonale caracteristice ciclului menstrual dar, daca este sau nu o mastoza, numai medicul poate spune cu siguranta!

| Zenithf a răspuns:

Poate ai facut mastita, sau ti s-a format un nodul mai mare. Si tu ai o varsta de la care ar trebui sa ai multa grija, mai ales daca nu ai avut copii. Ar fi bine sa mergi de urgenta la medic. Grija mare cu stresul, alimentatia, ca si acestia sunt factori ce favorizeaza boli grave.

| Maya. a răspuns:

Eu zic sa mergi de urgenta la medic. Poate fi un nodulstraight face.

| ikram a răspuns:

Mergi si fa-ti o ecografie, ca sa fii sigura ca nu e vreo problema, am avut o problema asemanatoare am fost la ecografie si n-aveam nimic, era de la hormoni.

Mergi ca sa dormi linistita, nici nu costa mult ecografia e in jur de 20 de lei.