| Bogdan_3791 a întrebat:

Ma numesc Bogdan si am 17 ani. Acum vine intrebarea mea : Este normal ca la 17 ani, un baiat cu o inaltime de 1.70, sa aiba 66kg? Astept raspunsurile voastre happy. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ellyah a răspuns:

Alooo! Frati si surori, daca omul are 1, 70 cm voi ii recomandati sa slabeasca pana la 60 de kg? Ati pierdut din vedere ca e baiat, barbat, nu balerina?
In alta ordine de idei esti perfect normal maestre, nu-ti face griji si nu te apuca de apa plata cu lamaie ca totusi ai "cohones".(sa speram ca nu stiu prea multi traducerea in limba romanahappy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este normal.
Practică un sport pentru a te dezvolta armonios fizic și psihic.
Pa, pa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

E foarte normal. Intra aici: http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html si poti vedea singur. Numai bine!

| allleeeee a răspuns:

La ce te referi? Esti prea slab, gras? Cum esti?
Eu cred ca esti destul de bine. Dar mai bine uita-te in oglinda si zi-ne tu cum esti.

| ThePoet a răspuns:

Inaltimea e buna. Kilogramele mai trebuie sa le scoti pana pe la 60, dar nu e mare problema. happy

| Aysa19 a răspuns:

Nuh:-s...ar trebuie s ai cam 60 kg sa zicem:-s...

Poate inaltimea e putin de vinahappy... Dar cum esti tu asa e bineoh go on cine te place s te placa asa:-p.:X

dar e okay!

| oOo VeVeRiTzA oOo a răspuns:

Nu imi dau seama esti prea gras sau prea slab? ca eu una cred ca e ok

| Bogdan_3791 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri happy