| Georgiana123 a întrebat:

Buna ma numesc Georgiana am observat acum 3 zile ca am ceva pe mana dar pare a fi un cos ceva de genul este punctul in forma de cos si este inrosit in cerc dar nu tare doar putin imi este frica sa nu fie vreo muscatura de capusa dar nu cred ca nu am fost niciodata muscata de asa ceva cat timp ia sa se inroseasca complet? daca am fost muscata sa zicem si am boala lyme cat timp dureaza sa-ti revii adica sa nu mai ai acea boala in corp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HikariAi a răspuns:

Hey! Pai ai iesit in parc sau ceva de genu? Chestia e ca sunt niste insecte negre care provoaca asa ceva, dar nu e cine stie ce, dupa 2 zile dispare... Anyway, iti recomand sa te duci la un doctor, si sa vezi ce-ti spune, nu cred ca e ceva grav, de care sa-ti faci griji. Ai grija de tine data viitoare! Bye-Bye!

4 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna dimineata! Imi poti zice daca ai luat ceva medicamente/ANTIBIOTICE in perioada aceasta? Este posibil sa fie si un semn ca esti alergica la ceva. Mergi la farmacie naturista si cere-le GELUL cu plante BIO BARBA TATEI (producator fiind BIO LIFE-CARE) si aplica pe zona cu problema, deoarece acest gel este antiinflamator, antiseptic, cicatrizant, favorizeaza regenerarea rapida a pielii si iti dispare problema. O zi buna!

| chocco1995 a răspuns:

Mergi la medic, el iti va spune tot ce vrei sa stii!

| tinpoi a răspuns:

Nu prea ma pricep dar am un coleg la scoala (are neg) si e inrosit in cers a aparaut in clasa intai a disparut in a 4-a (la sfarsitul a patrei) clasei! Eu acum nu incerc sa te sperii da asa cred bft!

| Georgiana123 explică:

Mersi