| 1985 a întrebat:

ma numesc raluca si as dori sa ma ajutati si pe mine daca se poate.am ovarul stang polichistic si la recomandarea medicului am facut tratament cateva luni cu diane 35.cand am mers la control chistul nu se mai vedea, deci mi s-a zis ca m-am vindecat. dupa o luna aceeasi problema a aparut...simt durere in partea stanga si un fel de pulsatii(nu stiu daca ma fac inteleasa). poate sa imi spuna cineva care ar putea fi cauza acelor pulsatii care le simt odata cu durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu spirulina, ulei de catina cu miere de albine, sau gemoderivati de coacaze negre si de afine. Ia si consulta din nou un medic ginecolog, el iti va spune cauza acestor pulsatii.Sanatate.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la un ginecolog cu multa experienta. Eu am citit niste studii in care se zicea ca pentru a nu recidiva ovarul polichsitic, tratamentul cu Diane trebuie continuat pana la 2 ani, ceea ce eu am si facut. La un an de la intreruperea tratamentului, chisturile nu au mai revenit. Astept sa vad daca ovarele mele au fost compromise iremediabil datorita chisturilor sau inca mai sunt sperante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte eficient este tratamentul naturist fara contraindicatii:monodoze de mladite de zmeur, mur si arin alb, in ordinea scrisa se ia dimineata, la pranz si seara. Are efect miraculos.Tratamentul trebuie urmat 3 luni.Sanatate!