| Mirelageo a întrebat:

Buna,ma poate ajuta si pe mine cineva? Acum cateva luni am facut HSG dar doamna doctor a plecat imediat dupa ce a terminat de facut investigatia si nu mi-a spus si rezultatul a spus sa astept sa imi zica radiologul, ceea ce nu s-a intamplat.Mi-a dat rezultatul o asistenta am platit si cam atat.Deci scrie cam asa:Cavitatea uterina opacifiata,histeroflexie dreapta,dimensiuni mai reduse, fara alte modificari decelabile radiologic.Trompa dreapta traiect filiform, mai putin intens si jumatate flexibila ascensionat distal cu dilatatii maciforme.Trompa stanga cu aceleasi caractere dar cu dilatatie mai pronuntata distal.Proba cotte pozitivata(nu stiu daca totul este scris corect deoarece nu prea inteleg scrisul am incercat cat de cat sa scriu ce am intele)daca imi poate da cineva care se pricepe un raspuns ii mulumesc foarte mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa-i faci o vizita medicului de familie, el trebuie sa stie cu exactitate ce inseamna toate astea, iar aici pe site ai slabe sanse sa gasesti vreun user cu astfel de cunostinte.

| Mirelageo explică (pentru anonim_4396):

Multumesc,poate apare totusi cineva care stie.in caz ca nu apare voi merge la medic!