| ioanaralucza a întrebat:

Am 1.70 si 60 de kg. Ce credeti, sunt plinuta? Eu am incercat mereu cat am putut de mult sa slabesc dar mereu nu reusiam. Daca ma puteti ajuta cu o dieta usoara de slabit si repede. Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonima0101 a răspuns:

Arati foarte bine la inaltimea ta, nu esti grasa, nu te infometa sau chestii de genu' pentru slabit, incearca sa faci mai multe exercitii fizice, dar desi ma repet, nu cred ca la 60 de kg esti grasa, important este sa te simti bine in pielea ta. big grin

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat vârsta...
Având în vedere întrebările tale anterioare, bănuiesc că ai cam 15 anişori :)

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 61, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 1-2 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

Toate cele bune!

| ciribist a răspuns:

Nu esti grasa deloc eu am 57 la 1.75 laughing

| sandumirel98 a răspuns:

Deci cum să-ți explic? Dacă tu ai 1, 70 greutatea normală la această înălțime este de 60 de kg, iar la un băiat cu aceiași înățime este de 70 de kg!