| Anitta_Karla_1990 a întrebat:

Buna ma simt cam rau ma doare capul sunt foarte agitata şi nu am pofta de mancare din cauza stresului asta fiind de luni(am dat un examen pe care l-am picat)ce sa fac sa ies din starea asta va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arunca-te asupra invatatului si nu-ti mai ramne timp sa te gandesti la ce ai pierdut cand nu ai invatat si categoric nici nu se va mai intampla acel esec!

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru Violleta2022):

Chestia e ca nu stiu ce sa invat pentru a lua traseul...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anitta_Karla_1990):

Deci este vorba de scoala de soferi, asa-i?
Mai ia ore de sofat cu instructorul, ori du-te cu tata in poligon sau pe un teren viran, sa exersezi.
Vezi unde ai gresit cand ai facut traseul si incearca sa intelegi de ce ai gresit, probabil nu ai invatat foarte bine legislatia rutiera.
Stiu, in tara cand am dat si eu acum 25 de ani, m-au incurcat si pe mine, m-au pus pe o strada cu sens unic sa opresc, apoi sa fac o intoarcere din 3 mutari si i-am spus ca nu o pot face (desii era strada goala), dar fiind sens unic, nu aveai voie sa mergi in directia opusa. Tipul a fost impresionat, spunea ca aici gresesc 90% din cei care dau testul.
Deci, invata logic legislatia si aplic-o pe sosea!
Apoi, inscrie-te la examen in primavara, cand nu mai este zapada sau ghetus pe sosea, asa risti sa faci greseli sau sa lovesti pe altcineva, mai ales ca incepator, imposibil sa poti stapanii masina foarte bine pe teren alunecos.

Totusi nu vad de ce atata drama din cauza unui test de circulatie!
A trecut, l-ai picat si este evident ca nu erai pregatita cum trebuie,, munceste mai mult, recapituleaza legislatia, dar fa-o logic, nu papagaliceste, ca in viata reala trebuie sa o aplici, sa iei decizii in fractiuni de secunda si te asigur ca, in primavara o sa fii stapana pe tine si vei lua examenul.
Nu uita, este doar un examen care ai sansa sa-l dai de mai multe ori, nu-i un examen chiar atat de important sa pierzi ocazia vietii sa-l iei.

| adytzoi a răspuns:

Posibil sa fii insarcinata, cam astea-s primele simptome...