| Criss569 a întrebat:

Hei TPU
De ceva timp mi-e somn încontinuu, mă doare capul, am avut atacuri de panică..nu prea mai am poftă de mâncare,iar eu mâncam toată ziua înainte.mă simt slăbită... Nu stiu ce să mai fac, oare care ar fi cauza a acestor lucruri care mi se întâmplă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Suna a anemie. Corpul tau nu produce suficiente globule rosii si ai si o lipsa de fier in organism.
Este de recomandat sa vezi un medic deoarece anemia poate sa fie chiar simptom al unei boli! Printre bolile de care vorbesc sunt: boala lui Crohn, probleme cu rinichii sau chiar cancer.
Este recomandat sa mananci alimente bogate in fier, in vitamina B12 si in vitamina C. Mananca fasole, fructe acre, brocolli, lapte, branza, alune, mazare, linte, cereale, fructe uscate.
Daca mergi la medic, acesta iti va pune niste intrebari si te va pune sa faci niste analize inainte de a iti oferi o solutie.
Sanatate!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca nu cunosti regulamentul acestui site. Decat sa raspunzi cu aiureli mai bine nu raspunzi.

| Iote a răspuns:

Daca ai si dureri de cap pe langa toate celellalte, nu e deloc bine. Nu e o simpla anemie sau lipsa de nu stiu ce cum se sugereaza. Mergi numaidecat la medic. Cat poti de repede, chiar la urgente daca e nevoie.

| Criss569 explică (pentru Iote):

O să țin cont de sfaturi, mulțumesc

| Anonim2136493 a răspuns:

Bună! Ar fi indicat să mergi la spital să îți faci măcar analize de sânge, poate ai lipsa de fier/magneziu/calciu etc.

Eu am avut stări asemanatoare cu lipsa de magneziu și am luat tratament 30 zile (pastile) și după totul a fost ok.

Sănătate!

| Criss569 explică:

Ai probleme grave?