| Mymy123 a întrebat:

Bună,ma ustura jos rau și când urinez și după, și mai am și dureri de burta, ce poate fi și tratament fără sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cît mai repede la medic, nu mai amîna, numai sta sa cauti tratament miraculos pe TPU ca nu există.

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o boala cu transmitere sexuala, dar fara medic nu poti stii ce boala ai si nici nu poti face tratament.
Baiul este ca boala evolueaza imediat daca nu este detectata si tratata urgent.
Vezi si tu cum te descurci, dar cand o sa plangi de durere si de ustiurime, cheama salvarea, daca acum te incapatnezi sa nu mergi la medic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa folosesti unul dintre produsele din gama : Urinal, Urisan, Urinex in combinatie cu Gynofort 2% crema vaginala, ovule Canesten -Gyn sau Fenticonazol (Lomexin) 600mg sau 1000mg ovule moi intravaginale in doza unica (seara). Daca dupa trecerea a 4-5 zile de tratament NU se observa aparitia unei imbunatatiri a situatiei descrise, in acel caz trebuie sa te prezinti neaparat la ginecologie. Sau la un laborator de analize medicale pentru a fi efectuata o analiza atata de urina cat si a secretiei vaginale pentru a determina natura agentului patogen care a provocat infectia aparatului urinar si celui vulvo-vaginal. Multa sanatate!