| Roxana148 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor sad
De aproape un an în timpul contactului sexual ma ustura vaginul îngrozitor.
Am fost la mai multi medici ginecologi, am făcut mai mult tratamente iar doctorul la care merg de cam o luna a spus ca am avut ceva dar acum vaginul arata perfect normal și nu știe de ce arsura aceasta persista.
Nu ma ustura doar in timpul actului sexual, ma ustura chiar și dacă ating cu degetul.
Când urinez nu am usturimi și înafara de momentele când ating locul nu am nici un fel de simptom. Înainte sa merg la ginecolog aveam un fel de secreție alba dar după tratament aceasta a trecut.
Va rog mult sa ma ajutați cu un sfat pt ca nu știu ce sa mai cred, de ce îmi spune medicul ca nu am nimic dar arsura nu trece cu nici un tratament? Puteți sa îmi recomandați tratamente naturiste, sau alte analize pe care le as putea face? sad

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate că ai rană pe colul uterin, mergi la alt sau alti medici, ca sigur acela la care ai fost este un începător, mergi la un medic cu experiență, nu la tineri stagiari, mergi la un bătrîn.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! mersi pentru fundă, cum te simti?

| Violleta2022 a răspuns:

Repeta testul papanicolau, probabil ca infectia avuta anterior nu s-a vindecat complet si a revenit in forta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Unica solutie intr-un astfel de caz se rezuma la repetarea analizelor si de a fii consultata de inca minim 2 medici ginecologi cu experienta indelungata. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ai încercat să folosești un lubrifiant? Poate nu te „uzi" suficient în mod natural - asta ar putea fi o explicație.
Alta ar fi că ai o alergie. Mergi ȘI la un alergolog, nu doar la ginecolog. Și nu e rău să repeți analizele și examinarea și la alt cabinet (despre ginecolog vorbesc acum).

| armand69 a răspuns:

Gel intim, nu te lubrefiezi, se mai intampla

| Roxana148 explică:

Mulțumesc tuturor, o sa mai repet analizele

| Roxana148 explică:

Dar pentru a vedea dacă am rana pe col e nevoie de niște analize speciale sau e suficient un simplu control?