| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu care ma confrunt de ceva luni. am un ten foarte uscat, mai ales in zona nasului si pe pometi. Iar cand imi aplic machiaj, orice fond de ten as folosii, fie el cat de bun, sau pudra, sau iluminator, imi iese foarte tare in evidenta pielea uscata, si folosesc uleiuri, si masti ca sa imi hidrate tenul.
va rog daca stiti remedii pentru a rezolva problema asta sa imi spuneti. si nu am sa apelez la creme si masti de zeci de euro. multumesc

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foloseste intotdeauna primer sub fond de ten si hidrateaza-ti tenul in fiecare dimineata si seara cu o crema foarte hidratanta

| Clorox a răspuns:

Aici nu e vorba de exterior, e vorba de interior. Cate kilograme ai si ce mananci in general?

| andreeafnkle a răspuns (pentru Clorox):

Am 14 ani, 42 de kilograme si 1.55. nu pot sa zic ca mananc numai salate si supe, dar nici nu stau pe chipsuri toata ziua. mananc ca un adolescent normal

| Clorox a răspuns (pentru andreeafnkle):

Sunt sanse mari sa ai tenul uscat din cauza alimentatiei. Am mai intalnit cazuri de genul, cel mai bine este sa incepi o alimentatie noua si schimbata. Nu sunt doctor ca sa-ti zic ce sa mananci, tu o sa aflii asta.