| anonim_4396 a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati. De ceva timp am tenul extrem de uscat si aspru, imi arata fata ca un smirghel. In jurul gurii mi s-a uscat atat de tare incat mi s-au format niste rani maronii care ma ustura groaznic. Daca folosesc fond de ten imi arata tenul oribil, cu cojite peste tot.
Ce masti in recomandati? Ceva pentru exfoliere, simplu, facut acasa. Crema de galbenele cu propolis nu prea functioneaza.
Va multumesc anticipat, numai bine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta, nu folosi masti nu iti recomand daca ai tenul asa uscat sa te exfoliezi

| Dan10079 a răspuns:

Salut! Nu iti recomand exfoliere pentru ca te va ustura foarte tare in schimb poti sa te duci la farmacie si sa intrebi de creme pentru ten uscat si consulta si un dermatolog, el iti va da niste creme si totul va reveni la normal.
P.S. Si eu am avut odata piele foarte uscata dar la maini si am fost la dermatolog si mi-a dat 2 creme pentru piele aspra, uscata si in 2 saptamani aveam mainile mai fine ca inainte.
Sper ca te-am ajutat!

| AntoniaCristina a răspuns:

Nu e bine sa, a dat si la televizor acum 2 zile, anotimpul rece a intrat in cel cald iar pielea sufera, nu te exfolia, o sa te usture obiril, trebuie sa te duci la un salon cam pentru 6 sedinte si pielea va fi bine, daca vrei ceva acasa cumpara crema cu care te dau ei, care e mai scumpa decat alea 6 sedinte la un loc, galbenelele nu stiu ce sa zic, DAR NU EXFOLIERE!

| An0nimusD a răspuns:

Da-te si tu cu niste creme.