| MonaiGabriela a întrebat:

Buna maine trebuie sa merg sa fac vaccinul acela care trebuia facut in clasa a 8a dar eu si cu inca cativa colegi il facem acum in a 9a si imi este frica deoarece am auzit ca daca esti racit nu ai voi ( imi puteti spune de ce ) si eu nu sunt racita adica da tusesc uneori si imi curge nasul dar capul si gatul sau in piept nu ma doare adica zilele acestea ma durut putin dar apoi mi-a trecut.
nustiu daca sunt racita si nici nu pot sa il fac ca cica ii obligatoriu dar nu este vorba de asta... eu nu pot sa nu mai fac pentru ca aici la noi daca unul face vaccinul toti il facem... si nustiu daca sunt racita sau nu... sfaturi va rog crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa discuti cu asistenta. Ea te va controla si va vedea daca esti racita sau nu si va decide daca poti sa faci sau nu, vaccinul.

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu exista inca vaccin obligatoriu.Recomandat da.
Eu personal nu l-as face dar fiecare este liber sa faca ce vrea.

http://www.mediafax.ro/......e-13780122

| Trumpinator a răspuns:

Buna! happy Eu nu l-am facut in a 8-a(acum 2 ani) dar nu am nimic. Medicul meu de familie a zis ca era optional. Ar trebui sa intrebi si tu medicul de familie.

| Mascatu69 a răspuns:

Crede-ma ca atunci cand a venit vremea vaccinului niste colegi mi-au spus, eu nu i-am crezut ca incepuse cu din astea(t-il face in fund )hee hee) dar nu e cine stie ce eu sunt a 11-a si tot mi-e frica de ace.