| Lorde92 a întrebat:

Ar trebui sa ma mai duc azi la scoala? Tusesc incontinuu, stranut, lacrimez, ma doare gatul, imi curge nasul(nu pot sa stau mai mult de un minut fara sa-l suflu. Daca scriu lacrimez si ma tare, pe scurt sunt racita cobza. Sa merg astazi sau nu? Mama spune sa nu mai ma duc ca si-asa nu am ore foarte importante azi.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mama ta are dreptate si tot ea iti poate motiva absentele.

| Emilian65 a răspuns:

Stai acasa 2-3 zile pana iti trece gripa. Mergi la medicul de familie sa iei scutire pentru absente.

| frostxtq a răspuns:

Ai tot dreptul sa stai acasa, mai ales daca si mama ta spune asta si nu ai ore importante, de ce sa te sacrifici degeaba. O poate suna pe diriginta sa ii spuna de starea in care te aflii si ai castigat o zi libera.

| NumaiIdioti a răspuns:

Si tu o asculti pe maicata sau pe noi, niste necunoscuti? intrebare inutila