| Justmeandmysmile a întrebat:

Mama a fiert ieri niste ghebe si doar ea a mancat cateva si azi are dureri cumplite de stomac si ii chioraie stomacul tot timpul. Durerea vine din cand in cand ca un junghi. Nu vrea sa mearga deloc la doctor,dar mie mi-e frica, ciupercile pot fi periculoase.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Poate lua Omez/Ranitidina/Dicarbocalm (una dintre acestea) si No-spa/Spasmomen/Spasmocalm (una dintre acestea) pentru calmarea durerilor, insa ar fi bine sa o consulte un medic, sa nu fie cumva o intoxicatie cu ciuperci.
http://www.i-medic.ro/primul-ajutor