| Marcaş_Roxana_1996 a întrebat:

De prin aprilie cam asa fumez.Si de vreo 2 zile nu prea am pofta de mancare sau daca e mananc numai sandvisuri si prostii. Ieri am mancat un sanvis si.mi se facuse putin rau dar dupa cateva minute mi-a trecut. Azi ( pe la 2-3 dim) simteam cum.imi vine acid din stomac pe esofag si.mai am cateodata senzatii usoare de greata sau dureri de burta ( tot usoare) si am senzatia aia de parca mesteca stomacul in gol. Stiu ca probabil e de la.alimentatia proasta. Pot aparea complicatii? Care ar fi acelea? Multumeac anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blaablaablaaa a răspuns:

Incearca sa ai 3 mese pe zi, iar intre ele sa mananci fructe. Eu de exemplu cand fumez (ocazional) mi se taie orice pofta de mancare.
Stomacul, greata si durerile de cap sunt provocate de la alimentatia ta prea putina.
Si totusi, daca ti se par mult 3 mese pe zi si tie sa nu te ingrasi, poti manca la pranz si seara si chestii de rontait intre.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat daca ai cere sfatul unui medic.
Cred ca ai ceva probleme cu stomacul si daca nu cercetezi, ai putea avea probleme mult mai grave, asa ca nu ezita si cere sfatul medicului
O zi frumoasa sa aihappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurul lucru la care ma gandesc e ulcerul, dar eu nu sunt medic sa iti spun lucuri concrete, asa ca mergi la un control