| anonim_4396 a întrebat:

Mama are apa la ambii genunchi si o dor foarte tare, abia merge.(o dor ambele picioare). Este foarte incapatanata si nu vrea sa mearga la medic.Ce credeti ca poate avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apă la genunchi, asa cum ai zis.

| Sofer a răspuns:

Ii e frica de medic. Dar trebuie sa meargă de urgență.

| cristi202 a răspuns:

Are, pe linga apa la genuchi, si fobie fata de medici.
Cind te doare un dinte de sa mori, te duci vrei-nu vrei la dentist. Daca ai apa la genunchi, e o problema serioasa, te duci vrei-nu vrei la medic. Ar trebui sa ii explici asta mamei tale.

| Lexiq a răspuns (pentru cristi202):

I am explicat da a zis ca a mai fost o data acum nu stiu cati ani, i s-a scos apa cu seringa si cand a ajuns acasa s-a umflat iar

| Lexiq a răspuns (pentru darrio2007):

N am fost foarte explicita.A inceput sa o doara picioarele foarte tare recent

| darrio2007 a răspuns (pentru Lexiq):

Asta nu e apa la genunchi.

| cristi202 a răspuns (pentru Lexiq):

Acum nu stiu citi ani... Era altceva, tehnica si in domeniul medical a avansat foarte mult. Chiar in ultimii ani. Eu de meserie sunt sudor, imi stiam meseria, (acum nu o mai practic), dar acum cateva luni am descoperit, si m-a socat chestia asta, ca sunt depasit, ca am ramas in urma in ce priveste meseria mea. Lucrurile evolueaza, si uneori destul de rapid, ar trebui sa ii spui asta mamei tale. Acum poate o exista o solutie mai buna decat sa ii scoata apa cu seringa. Totul e sa mearga sa vada!