| anonim_4396 a întrebat:

mama trebuie sa-mi cumpere un catel. credeti ca va fi greu de ingrijit? si apropo. ma gandeam, cand voi spala catelul nu il va ustura ochii? trebuie sa-l spal doar pe corp sau si pe cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iuliancico a răspuns:

A se evita intrarea apei in urechi. Indicat e sa i se faca baie cat mai rar, insa la doua zile trebuie sters cu o carpa umeda cu sampon. Doar sters.

Răspuns utilizator avertizat
| mariusboy72 a răspuns:

Nu este foarte greu de ingrijit iar cu ochii incearca sa nu ii bagi sampon sau ce folosesti tu in ochii catelului