| anonim_4396 a întrebat:

mama zice ca sa merg la doctor pentru ca eu tot tusesc.am fost si racita.si mi-a trecut dar de mult timp tusesc si mama zice ca nu prea e in regula.si nah.eu si fumez.big grin dar poate sa fie si de la aia? eu nu prea cred.adica doar de cateva luni fumez.sau oare sa aiba vreo legatura?big grin ca tusea ce sa zic e si seaca.altfel no pot descrie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i mamei ca fumezi. Un fumator, mai ales unul proaspat poate tusi sec cam 6 luni dupa fiecare infectie a cailor erspiratorii, din cauza leziunilor produse de fumat. Este normal la fumatori, asa ca mama ta va intelege cauza.

| Guogle a răspuns:

Buna, am un prieten care tot fumeaza, si chiar tusea destul de des, mai ales ca era si iarna, dar are legatura si cu aia, sincer, nu stiu ce esti, cati ani ai, dar ar fi bine sa te lasi de fumat, dar si sa mergi la doctor. Uneori poate fi mai mult decat trebuie si nu stii ce te asteapta. Sanatate

| Lorika a răspuns:

Eu cred ca tusea este si de la fumat si de la boala. Incearca sa te lasi de el, sau...sa-i spui mamei tale. Pana la urma tot o sa afle si o sa fie mai rau.

| VeveritzaKamicazee a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la doctor pentru ca ar putea fi ceva mai grav aparut de la raceala. Ai fumat cand erai racitia? ca nu prea e bine lucrul acesta, oricum nu iti fa griji prea mari happy du-te si fa niste analize sa te convingi ca totul e ok

| Miky13 a răspuns:

Ar fi ideal sa iti faci un control, asa pentru tine, sa fii sigura ca nu e nimic grav.