| anonim_4396 a întrebat:

Funda, URGENT!

Tusesc fara sa scuip nimic si cand tusesc tare ma inteapa plamanul stang.
Am fost racit acum ceva timp si am stat pe paracetamol 3 zile, cred ca mi-a trecut.

Uneori cand ma aplec cu capul parca imi vine tot sangele in el, gen parca ma strange cineva cu niste clesti la tampla, simt ca bubuie uneori.

Tusea este seaca. Ce poate fi? credeti ca este pneumonie? n-am timp sa merg la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu te juca cu sanatatea plamanilor, o raceala netratata corespunzator, duce la afectiuni grave si foarte grave.
Adreseaza-te medicului de familie si cere o trimitere catre medicul pneumolog, ar fi mult mai indicat daca ai solicita si o raza pulmonara.
Pentru sanatatea ta trebuie sa iti faci timp sa mergi la medic, asa am procedat in tinerete si astazi sufarsad
Asa ca, gandeste-te daca iti faci timp ori ba pentru medic.
O zi buna sa aihappy

| express11 a răspuns:

Stai asa, poate faci apa la plamani, apoi dai coltul!

| AlexBazzy a răspuns:

Aaa, si n-am pofta de mancare

| Crd_Robert_1994 a răspuns:

Pune pe cineva sa stea cu urechea pe spate tau(sa audă plămânii)inspira si expira adânc si daca sa aude şuerand mergi repede la spital! e grav! Un frate de.al meu a avut asa ceva si tata l.a ascuasculta si isişuera un plaman si cand a mers la doctor a spus ca daca venea mai târziu murea! e un truc babesc