| anonim_4396 a întrebat:

marti merg la spital ca am puroi la degetul de la mana dreapta si e cam umflat.
Si mi-e cam frica ca o zis doctorul ca sa ma opereze pentru ca e infectat osul.
Si as vrea sa imi spune-ti daca o sa ma taie, sau daca o sa ma taie pe viu, sau daca o sa ma doara.
Astept raspunsul cat mai repede ca sa stiu la ce sa ma astapt.
MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca iti va face o incizie, cum altfel sa dreneze puroiul si sa dezinfecteze plaga? Dar iti va face anestezie locala si nu vei simti nimic, fii fara grija.

| andreeaaa1 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii.eu nu am fost operata dar nu trebuie sa-ti fie frica deoarace iti face anestezie

| Ove a răspuns:

Nu vreau sa te speri sau altceva, dar sti ca la maseaua cu puroi nu isi face efectu anestezicu?
Fi tare si fi cu tupeu sa nu te vada doctoru palid/a la fata.Si ori cum ar fi iti va da cu un spray care amorteste zona cat de cat. Daca vrei vin eu si te tin de mana si iti spun si bancuri

| drgdgdgfs a răspuns:

Buna am fost la un cros pe poligon si era asfalt tare si cand a dat startul dupa un timp o fata sa impiedicat si m-am impiedicat si eu de ea si am venit cu degetul sramb( de la mana dreapta degetul mic) si acum mi s-a umflat tatal meu a zis ca daca nu-mi trece peste cateva zile ma duce la spital dar mie mie foarte frica dati-mi sfaturi bune cum sa se dezumfle cat mai repede URGENT MULTUMESC!