| anonim_4396 a întrebat:

Panaritium la degetul mare de la picior! Asta e diagosticul primit asta seara, Am fost la ugenta si asta mi s, a spus ca am, ma doare ingrozitoru degetul mare si s-a umflat, nu pot calca, abia merg.Domnul doctor se apucase sa imi faca anestezie ca sa imi curete puroiul, nu l.am lasat si am plecat imediat, imi este foarte frica de seringi, sange tot ce insemna durere. Nu stiti o alta solutie pentru a scapa de acest puroi? am inceput sa iau amoxacilina, ma gandesc ca acest puroi trebuie eliminat, cum altfel decat prin extirpare, adica nu exista nici o solutie fara durere? fara sa ma taie? Stiu ca este doar 1 deget, cat poate sa doara nu? ei bine doare foarte tare fiind umflat este plin de puroi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Fimea a facut un an moldamin pentru o punga de puroi in gat si pana nu i-au scos amigdalele nu a disparut infectia, ai face bine sa iti iei inima in dinti sa suporti, in viata suntem nevoiti sa suportam multe chinuri, lasa alintaturile si du-te inapoi la medic si strange din dinti, altfel dai in altele mai rele

| Alex_Shacky_1997 a răspuns:

Stii ca nu doare absolut deloc si dureaza cateva secunde? am trecut prin asta. ce e mai ok pentru tine? o durere de 3 secunde si dupa gata nu mai ai nimic? sau sa te doara asa vreo 5 6 luni pana iti cade degetul si te hotarasti sa te duci al medic?