| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea pe cai clitoridiene poate afecta in vreun mod ciclul menstrual? Cer seriositate. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea clitorisului NU afecteaza menstruatia in nici un fel!
Cat despre "cai clitoridiene" nu prea inteleg ce vrei sa spui....pentru ca, nu exista asa ceva, clitorisul fiind un organ micut, foarte sensibil, care isi mareste volumul cand este excitat.
Poate fii comparat cu un mini penis, al femeii.

| Donsavas a răspuns:

Clitorisul este un organ facut pentru a produce placere. Foloseste te de el cand ai dureri sau ai indispozitii...ca in mod normal, el ar trebui stimulat doar cand naști, pentru a ușura nașterea.

| ParisHilton a răspuns:

Nuwinking

| Thiess_Andrei_Elias_1992 a răspuns:

Da,ii poate afecta sentimentele