| Hela a întrebat:

Buna! Medicamente anti pofta sexuala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
67 răspunsuri:
| Annabelle2002 a răspuns:

Buna. Antipsihoticele si antidepresivele scad mult libidoul. Stiu de la un verisor care ia, nu din voia lui.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Soacra. Popa. Slujba de duminica.

| cristi202 a răspuns:

Un dus rece, sa nu lenevești dimineața în pat (se zice ca atunci se practica mult masturbarea), sa ai o viata activa, practicarea unui sport, care sa consume energia organismului (cand ajungi acasă frint, nu mai ai chef de sex). Niciuna din astea nu e un medicament, dar toate împreuna pot ameliora problema.

| Hela explică (pentru cristi202):

????

| Hela explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am si nu frecventez

| Hela explică (pentru Annabelle2002):

Trebuie reteta la ele laughing

| mentholinks a răspuns:

Daca esti fata poate as putea eu sa-ti astampar poftele animalice.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce băieți buni avem pe aici, poate că se va face și coadă...

| cristi202 a răspuns (pentru Hela):

Poate nu crezi, dar poate fi un răspuns la întrebarea ta. Ca, altfel, un medicament nu exista.

| Annabelle2002 a răspuns (pentru Hela):

Da, oricum nu stiu cum functioneaza sau daca e adevarat ca am luat si eu o data si imi venea sa sar in sus de ce excitata eram. laughing

| Mosotti a răspuns:

De ce vrei sa scada pofta sexuala?!
Antidepresivele o scad, de ex Seroxat, Zoloft (sertralina), Cipralex (asta scade mai putin).

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai daca vrea sa scada pofta, nu inseamna ca baiatul e neaparat bun, haha.

| Mosotti a răspuns (pentru mentholinks):

E baiat, ca fetele n-au asa o pofta, barbatul cam are, din cauza niv mare de testosteron.
Iar daca e fata, nu s-ar plange de asta, caci oricat ofera, barbatu vrea, si gaseste f repede cu cine sa faca asta, chiar daca unii nu fac fata, asa ca de ce-si refuze fata placere mai multa?

Daca e barbat, e mai nasol, ca mai greu gaseste partenere sa faca mai multe partide.

| mentholinks a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru apreciere. happy

| VoidEternal a răspuns:

TPU never fails to surprise...

| oglindasultanului a răspuns:

Se trateaza, cu...dezamagire. N-o s-o mai simti.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hela):

Pai apuca-te. Te duci la biserica duminica si stai o ora, iti moare pasiunea pe o saptamana intreaga... big grin

| darrio2007 a răspuns:

Am trăit sa aud si asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apă minerală Buziaș.

| Hammurabi a răspuns:

Bromura de potasiu.

| Hela explică (pentru Mosotti):

Sunt fata si nu suport sa ma gandesc la sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antidepresivele

| Mosotti a răspuns (pentru Hela):

De ce nu suporti? Pai asta e natura umana, daca te impotrivesti ai probleme.
Ca orice pastila care o iei, te poate afecta nasol pe altele.
De ex daca iei antidepresive, ca in general alea fac ce vrei tu, risti sa te dai peste cap si sa intri in manie si sa te mai trezesti si cu o tulburare bipolara pe cap care nu mai trece.
Mania este o stare de exaltare exagerata, si in general astia ajung in spital ca nu se mai pot controla.

Sau antipsihotice alea te ingrasa de nu te vezi urcand pofta de mancare si dand si sedare multe din ele, plus ca poate sa ai lipsa de emotii, sa nu mai vrei nimic, de ajungi pe strazi, ca uneori nici sa inveti sau sa muncesti nu mai poti.

Deci nu te juca, nu te juca cu natura ca ti-o iei.
Asa ca varianta e sa gasesti pe un baiat cu care sa faci asta, sau te vei distruge, alegi.

| doctorandus a răspuns (pentru Hammurabi):

Bromura nu se mai foloseste deoarece produce ceva similar cu psihoza (un fel de betie permanenta).

Https://www.healthline.com/......al-capsule

| stefiiii3 a răspuns:

Mult sport.

| Hela explică:

Nici un raspuns n am primit la intrebare. Dar ii ok, toata lumea s-a simtit bagat in seama, sper rolling on the floor

| relian a răspuns:

-Antidepresive ca Prozac, Zoloft.
-Anticonceptionale si astea reduc libidoul la femei.
-Antihistaminele si astea reduc libidoul.

Cel mai indicat este sa vorbesti cu un specialist, sa iti explice si eventualele efecte secundare, ori alte efecte pe termen lung.

Tu cauti sa nu mai vrei, alte femei ia Viagra, sa vrea laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un dus cu apa rece de cate ori ti se scoala pofta!
Ori ia: bromura sau andidepresive

| relian a răspuns (pentru Hela):

Era bine sa fi fost frigida laughing asta daca spui ca nu suferi sa te gindesti la sex.
Uite cui da natura dorinta, uneia care nu-i curioasa, imparte si dzeu asta asa numa aiurea.
Cum zic tie trebuie sa iti dea frigiditate, nu te mai interesa niciodata sexul laughing exact ce cauti tu.

| Hela explică (pentru relian):

Mi am adus aminte de ce nu intreb pe TPU. Ca numai limitatii raspund doar sa se bage si ei in seama. Daca mintea ta nu poate sa proceseze asta, du te dracu si vezi ti de campul tau.