| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am 24 de ani, sunt virgina si asa doresc sa raman. Nu vreau sa am vreodata treaba cu nimeni, din motive personale. Chestia e ca ma termina pofta sexuala, m-am masturbat in trecut, dar nu o mai fac de ceva ani. In ciuda asta, tot am pofte. Ceva medicamente anti pofta sexuala?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Pastilele nu pot lupta la nesfarsit cu pofta corpului, si poti avea probleme tu vrand sa scapi de ceea ce iti cere natural organismul tau, nici masturbarea nu iti este de ajuns, nu e acelasi lucru cu o partida de sex. Spui ca nu vrei sa ai niciodata treaba cu nimeni, dar tanjesti dupa sex, pai acestea 2 nu merg impreuna, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu poti fii si virgina, si satisfacuta sexual in acelasi timp.
Vad ca ai pus intrebarea serios si nu am intentia sa fac glume, iti spun sincer, ca ultima metoda, comanda-ti un vibrator, sau un penis din silicon si incearca asa, nu te stie nimeni, si nici nu ai contact cu barbatii, asa cum iti doresti, pierderea virginitatii fiind considerata valida cand se intampla intre 2 persoane, tu practic ramai virgina, nefiind atinsa de un partener real.

| mihai69 a răspuns:

Ai mai pus odată întrebarea.
Normal și sănătos ar fi să continui cu masturbarea.
Pastile... Ar fi, dar diminuarea libidoului e doar un efect secundar. Ele au efect în special asupra creierului (anxioliticele), deci practic te-ar cam tâmpi, ca s-o spunem pe aia dreaptă.
Așadar, masturbarea e sfântă!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că există medicamente care sa fie anti pofta sexuala, ci mai degrabă medicamente care ți-ar omorî hormonii sau i-ar bloca sau nu știu, însă daca tu simți că ai pofte sexuale, cel mai sigur și sănătos ar fi să ți le fructifici.Nu o zic deloc la mișto.Vezi tu, cu hormonii nu te joci!
Știu că poate nu ai încredere în băieții din ziua de azi, însă sunt sigur că o să găsești pe cineva potrivit ție!
Decât să îți omori hormonii, mai bine ii lași să zburde prin tot corpul și să îți de-a o stare buna happy
Serios, la 24 de ani ești destul de matura să întreții relații sexuale.Plus de asta, biologic este și timpul, de aia apar acele pofte, că oricât ai nega, oameni suntem big grin

| DomnulPoliticos a răspuns:

Ai mai pus odată întrebarea, vrei asa mult sa te lauzi cu asta? Medicamente nu exista, folosește sex toys

Răspuns utilizator avertizat
| HarryM77 a răspuns:

Dar care sunt motivele pentru care nu vrei sa ai treaba cu nimeni ești deja matura la vârsta de 24 de ani, adica nu mai ai 13, 14 ani sa zici ca nu știi ce faci, nu cred ca exista vreun medicament, si in cazul in care exista nu te va ajuta la infinit, în plus sexul are si efecte benefice pentru sanatate, atât pentru bărbați cât și pentru femei