| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 24 de ani, sunt virgina si asa doresc sa raman. Nu vreau sa am vreodata treaba cu nimeni, din motive personale. Chestia e ca ma termina pofta sexuala, m-am masturbat in trecut, dar nu o mai fac de ceva ani. In ciuda asteia, tot am pofte. Ceva medicamente anti pofta sexuala?

64 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu te mai uita la filme de genul

| anonim_4396 explică (pentru ania):

Cine dracu ti-a zis ca ma uit?

| ania a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi cer iertare că te-am judecat nedrept.

| mihai69 a răspuns:

Crezi că dacă pui la infinit aceeași întrebare o să obții răspunsuri diferite?

| doctorandus a răspuns:

In mod sincer iti recomand o discutie pe tema asta cu un psihiatru.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Psihiatrul e pentru nebuni. In capul tau, daca unul nu se fwte, e nebun? Logica de pe vremea rascoalei de la bobalna, bravo

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Psihiatrul nu e numai pentru nebuni. Iti poate explica niste lucruri pe care nu le intelegi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Masturbarea e sanatoasa.De ce nu o mai faci de cativa ani?

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Pentru ca dupa un timp iar imi doream. A devenit un obicei.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum se explica aceasta atitudine de respingere? Faci parte din vreun grup religios extremist?

https://www.sfatulmedicului.ro/......arii_11170

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Nici nu cred in dumnezeu. N-am treaba cu religia.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ironia era ca daca erai fanatica religios, era mai explicabila dorinta ta (mai normala din punct de vedere psihiatric).

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Ce observator.

| Emma30555 a răspuns:

E ca și cum ai vrea sa nu mai ai pofta de mâncare. Sunt lucruri biologice, naturale. Asa ne a lăsat natura sa avem și instinct sexual, are legătură cu hormonii. Nu e ceva greșit sa ai pofte sexuale e ceva firesc. E adevărat ca la sex poți renunța, tine de alegeri. Dar cei care aleg asta de regula au un apetit sexual mai mic sau au niște motive. Probabil sunt meditații care se pot face, bănuiesc ca și călugării care practica abstinenta reușesc sa si inhibe aceste nevoi.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Nu e ca si cum as vrea sa nu mai am pofta de mancare. Sexul si mancarea sau apa n-au nimic in comun. Mancatul si bautul sunt nevoi, nu poti trai la infinit abtinandu-te. Sexul e o dorinta, poti trai cat timp vrei fara.

| haileewatson a răspuns:

De ce te impotrivesti naturii? Eu cred ca trebuie sa dai o fuga la psiholog

| anonim_4396 explică (pentru haileewatson):

Futelnițele mereu zic ca e anormal si pomenesc de psiholog.

Am cerut medicamente contra poftei sexuale, nu pareri.

| CleanHeart a răspuns:

Îți respect decizia dar trebuie sa fii naturala în viața asta nu sa te îndopi de medicamente

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, ai tot respectul meu pentru ce ţi-ai propus să faci. Nu cred ca exista medicamente anti-poftă-sexuală şi oricum, dacă ar exista, cel mai probabil ar trata doar efectul nu şi cauza. Ce-ţi recomand eu este să observi când anume se declanşează acele pofte sexuale: de ex. când te uiţi la un film, când vorbeşti cu persoana de care îţi place, când eşti plictisită etc. În funcţie de asta poţi determina anumite "pattern"-uri despre situaţiile care declanşează acele pofte şi să încerci să nu te mai expui pe viitor.
Cât despre masturbare, cred că ţi-ai dat şi tu seama că nu este nimic altceva decât un mod foarte toxic de a-ţi satisface aceste pofte sexuale. Deci NU este sănătoasă deloc. Ai făcut foarte bine că ai renunţat la acest obicei. Sper că ţi-am fost de folos. Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De recomandat este sa te masturbezi, dar nu des, ci de doua ori pe săptămână. Astfel, îți vei elibera tensiunea sexuala. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau asta. Am zis clar ca nu vreau nimic in legatura cu sexul. Vreau doar niste medicamente care sa opreasca pofta.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu exista niciun medicament " anti pofta sexuala" și dacă ar exista tot nu ar fi evident sigur.
Cred ca totul tine de felul cum gândești și ce gândești legat de sex.
Vezi tu,dacă ai impresia ca " puritatea" dispare și ca vai ce drama, atunci logic ca o sa crezi ca sexul este nașpa + societatea care le face panarame pe cele care își împărtășesc poftele legate de astea,le accepta și au parte de sex și pe tipi eroi.
Nu știu dacă ai văzut vreodată piramida ( evident am un lapsus al numelui) dar sunt exprimate nevoile unui om, cum ai pofta de mâncare,băut, nevoi importante asa ai și de sex,este normal.
Dacă ai o frica legata de asta,iar e ok,poți alege masturbarea,dar hai sa nu privim persoanele care fac sex ca pe niște ratați și oamenii care nu la fel, părerile difera, nimeni nu este sfânt și virginitatea nu exista.
Pentru ca himenul asta, se poate rupe și dacă faci gimnastica, mergi cu bicicleta, poți sa faci sex și sa nu se rupă pentru ca este elastic, asa ca da.

| anonim_4396 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Chiar nu ai cum sa compari nevoia de sex cu cea de apa ori mancare. Deci n-ai cum. Pai gandeste, fara alea mori in cateva zile. Pe cine ai vazut sa moara din lipsa de sex asa, aiurea in tramvai?

Nu e vorba de sfintenie, e vorba de caracter, iar persoanele care si-o trag strict ca le mananca fofoloanca si reactioneaza ca buldogul la maioneza, nu au.

Nu sunt obsedata de virginitate sau altele de genul. Nu ma identific cu himenul ca si cu buletinul. Pur si simplu nu vreau sa am legatura cu nimeni nici romantic, nici sexual, atat.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi și nu este nimic rău în legatura cu asta, poți sa fi asa cum vrei.
Însă nevoile sunt nevoi, încerca prin procesul de masturbare ( nu cred ca este nimic rău să te satisfaci singura).
Chiar dacă nu se compara cu apa și mâncarea, este o nevoie fundamentala.
Fără " sex" = rămâneau 3 oameni pe planeta și pa pa specia asta.
Nu este vorba de moarte, doar ca dacă aceste nevoi nu sunt îndeplinite = toate celelalte lucruri care aduc fericirea = pica.
Poate oricine să și-o tragă, sa vezi cum este să ai sentimente pentru o persoana care te iubește, acolo este total altceva și nu este vorba de " mâncărimi " ci de conexiune, atracție, lucruri firești.
Evident nu încerc să îți implementez ideea ca sexul este fain și ca ești obligata sau ceva sa faci, ca este propria ta alegere și este de respectat, sexul poate sa fie nașpa în primele dăți, poate și pe parcurs, dacă dai de un tip care este paralel cu asta sau ii pasa doar de propria lui plăcere.
Dar poate sa fie și mișto dacă amândurora va pasa de nevoile celui la care țineți.
O zi faina!

| Miruna333 a răspuns:

Este normal sa ai pofte, esti om, ai hormoni. Nu exista medicamamente speciale pentru iti scadea libido-ul, de la anumite medicamente poti avea acest efect advers, dar nu este recomandat. Ce faci impotriva organismului nu va fi vreodata sanatos. Ar fi mult mai bine sa iei legatura cu un psihoterapeut si sa vorbesti despre aceasta tema.

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Si ce imi face psihoterapeutul? Incearca sa ma convinga sa intretin relatii sexuale, nu? Eu nu imi doresc si punct. Decat daca ma ajuta sa nu mai vreau.

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Psihoterapeutul nu te,, convinge'' sa faci nimic, lol. Ce gandire aveti unii. Nu te va,, convinge sa nu mai vrei'' ca asa ceva nu e sa sanatos si normal, sa te opui firii umane, a corpului. Sa te opui la ceea ce simti nu e deloc ok. Iti va face mai mult rau. Te fortezi pe tine sa nu vrei, dar de fapt vrei, cere corpul si iti doresti si tu.

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

"Ce gandire aveti unii". Hai sa n-o mai dam pe șestache, dupa ciresi, acolo incearca sa ajunga psihocucu ăla. Sa imi explice ca e in regula sexul, cum o zici si tu. Dar eu daca nu vreau, nu vreau.

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca tu crezi ca te va obliga psihoterapeutul sa faci sex. Doamne fereste. Pai e in regula sexul. Tu te fortezi sa nu vrei, cu toate ca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Nu a pomenit nimeni de obligat, n-am zis asa ceva. Am zis ca ala, daca e sa merg la el, va incerca sa ma convinga ca sexul sa faca parte din viata mea, ceea ce exclud din start. Deci eu nu am ce cauta acolo.

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te duci sa vorbesti despre problemele tale, ca nu vrei sa faci sex vreodata, e problema ta, nu te va convinge nimeni sa faci. Nu stii cu ce se mananca dar iti dai cu parerea. Intotdeauna trebuie sa dai o sansa. Nu exista medicamente magice sa faca ce iti doresti tu. De asta ai nevoie sa vorbesti cu un psihoterapeut, sa intelegi de unde vine problema asta

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

De ce ar fi o problema ca nu vreau sex?

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul că te ascunzi după deget și nu îți asculți corpul,să știi că va fi nociv.
Faptul că zici că sexul este exclus din viața ta e greșit!
Fiziologic oamenii simt atracții și au dorințe pentru că așa suntem noi proiectați, iar sa schimbi legile naturii doar pentru un orgoliu prostesc nu te poate face mai bine, din contra, cu cât privezi corpul de la sex, cu atât mai mult rău îți faci decât bine
Treaba taa

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

Asa, si ce ar trebui sa fac? Relatie nu vreau. Ramane sa fac de placere sau cum? Asta o fac panaramele.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce nu vrei relație? Poate ai noroc și dai de cine trebuie, dar chiar și dacă nu se întâmplă, viața nu se termina la prima relație, ci merge mai departe! Tot ce trebuie sa faci e sa încerci!
Cât despre ultima parte, greșit, panaramele o fac pentru baniwinking

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

Nu sunt facuta pentru asa ceva, o relatie. Prin absurd, daca as fi intr-una, m-ar durea in dos de sentimentele sau de binele celuilalt, ma lasa rece chestiile astea.

Gresit, prostituatele o fac pe bani, panaramele o fac pur si simplu de placere.winking E vorba de caracter.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înțeleg,atunci ramai la masturbare și asta este, alta soluție nu ai.
Hormonii funcționează după propriul ritm, nu cred că ai avea cum să ii opreștihappy
Cât despre a doua parte, posibil așa sa fie, nu știu big grin

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o problema ca te abtii, iti doresti asta dar opresti.

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Doar n-oi muri acum de la abtinere. Nu cred ca a facut nimeni boala de la lipsa sexului.

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este vorba de hormoni. Privezi corpul de ce are nevoie si de ce isi doreste. Treaba ta dar nu e ok happy

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Am inteles ce spui tu.
Totusi nu cred ca e nevoie. Dorinta, da. Ca daca era nevoie, ca mancatul sau bautul, muream in cateva zile. Eu asa cataloghez nevoia.

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este nevoie fiziologica, uita-te la piramida lui Maslow. Si nevoia de a avea un acoperis deasupra capului tot nevoie e, insa, nu mori daca nu o ai, traiesti boschetar, simplu.

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Boschetareala iti face viata o mizerie, practic aia nu se poate numi o viata.

Lipsa sexului ce efecte de genul are? Ma lasa fara casa si bani?

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste pe net efectele adverse, nu te lua de mine

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Astia care aveti in rutina sex normal ca nu concepeti viata fara asa ceva. Stiti cum e. Eu nu stiu, deci nu am nevoie. Dorinta o are toata lumea. Dar eu una pot sa mi-o infrang.

Ce efecte negative? Faci cancer sau ce? Netul e plin de kkaturi.

| Cavaler001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lipsa sexului te face sa nu mai gandesti normal.

| Roger645 a răspuns:

Medical:
"Abstinența sexuală la femei poate duce la atrofie vaginală: senzația de uscăciune vaginală, arsură, durere, sângerare după contactul sexual și prurit local (mâncărime). Risc de cancer crescut. Abstinența sexuală la femei crește riscul incontinenței urinare. "

Daca as fi in locul mi-as obosi hormonii cu un sport intensiv. Daca lucrezi in misiuni periculoase, intr-adevar e bine sa nu ai nici o relatie, ruda, prieten ca va fi primul rapit/ vatamat. Pe de alta parte ar fi maxima greseala sa te combini cu vreun coleg. Alti abstinenti, daca sunt bazati, se pot concentra mai bine la un scop maret, care le consuma cam toata energia.

Daca iti scoti organele sexuale feminine posibil sa devii cam...barbat, par pe piept, voce groasa etc. Nu e vorba de sex, iti dai hormonii peste cap cu daune incalculabile.

| hipotronic a răspuns:

Hei. E că și cum ți-ai nega natura, e în natura noastră să facem sex, dragoste numește-o cum vrei

Dacă erai asexuală nu simțeai nimic, erai ok acum, dar cum nu ești ai nevoie de sex

Încearcă să vezi de ce nu vrei niciodată să ai vteo legătură cu nimeni

Poate fi vorba de o traumă, o credință că ar fi periculos sau pur și simplu îți e frică

Baftă

| anonim_4396 explică (pentru hipotronic):

Treaba e ca, pentru a avea sex, ori trebuie sa am relatie, ori pur si simplu sa fac de placere.
Nu vreau relatie, iar sa fac sex de placere mi se pare comportament de panarame.

| hipotronic a răspuns (pentru anonim_4396):

Să faci sex de plăcere cu un băiat pe care ai inceput să-l cunoști, aveți conexiune și vă respectați reciproc nu este comportament de panarame cum îl numești tu

| anonim_4396 explică (pentru hipotronic):

Ba da, daca e doar aventura. Si dupa apare alta aventura. Si tot asa. E cam de tarfe.

| hipotronic a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am zis să fie aventură, ceva serios voiam să spun, dar tu nu vrei nici cum și ești în contradictoriu, e ca și cum ai fi bipolară cel puțin legat de asta

| petrisor23 a răspuns:

E o faza tranzitorie. Niciodata sa nu zici "niciodata".

| petrisor23 a răspuns:

Am recitit intrebarea ta si ceva e putred in Danemarca. happy De ce mentionezi virginitatea? In context religios ar fi avut sens sa o mentionezi dar in context profan virginitatea nu are nici o valoare.
Nu e clar de ce vrei sa ramai "virgina", pentru ca te-a dezamagit un iubit sau alte motive (de ex: ca tatal tau e agresiv cu mama ta si tu nu vrei sa patesti la fel intemeindu-ti o viitoare familie? sau altele [.]).

Un medicament excelent impotriva poftei sexuale e postul (are mai multe variante de la retinerea de la alimentele animale pana la post negru ).

| anonim_4396 explică (pentru petrisor23):

Am mentionat virginitatea si faptul ca vreau sa raman asa, pentru ca, daca ziceam doar ca am pofte sexuale, lumea imi zicea din prima sa fac sex, ceea ce nu vreau.

Oricum, chiar si asa, tot asta mi-a zis lumea, mai nimeni nu da la o parte varianta sexului in cazul asta.

| shookdazed a răspuns:

Si uite de-aia raman barbati singuri...

| Kren a răspuns:

Nu te-ai săturat să pui aceeași întrebare de o grămadă de ori?

https://www.tpu.ro/......personale/

| Yuki0799 a răspuns:

Nu există medicament anti poftă sexual. Există o operație în care îți taie uterul și trompele, atunci nu vei mai produce hormoni.
Sunt sigur că nu vrei asta și nu e ușor să primești acordul pentru o operație ca asta.
Singurul mod prin care poți legal să faci operația asta este dacă ai acordul de la 2 psihiatri sau dacă ai cancer uterin.

| CarwashOnisor a răspuns:

Dacă vrei sa nu faci sex, ( 50% din plăcerile vieții în opinia mea) am soluția salvatoare pentru tine! Se numește glock 19 dar poți folosi și alte mărci și modele! Găsești instrucțiuni pe YouTube

| anonim_4396 explică (pentru CarwashOnisor):

Asta pun pariu ca ai scris-o imediat dupa ce ai stat cu polonezul in gingie.

| CarwashOnisor a răspuns (pentru anonim_4396):

Care e problema ta? Ce vrei? Ai chef de ceartă? Am văzut ca îți cam place sa te cerți cu lumea

| anonim_4396 explică (pentru CarwashOnisor):

Limbrici, tu ai inceput cand, in loc sa raspunzi serios, ai bagat kakatul ala de gluma cu pistolul. Nu te mai da victima, te dreacu. Te-ai bagat acum, molfăie si taci.