| ghiuler300 a întrebat:

Buna mi-a iesit un punct rosu pe buza de jos cred ca este sange nu este in afara este inauntru de la ce oare si nu ma doare deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi doar o simplă "zgârietură" ( posibil să-ţi fi "pişcat" buza în timp ce mâncai ), sau poate fi începutul apariţiei unei afte bucale...
Dacă o să apară durere/usturimi şi, eventual, o să se "albească" puţin, atunci este vorba de o aftă bucală.

Toate cele bune.

| ghiuler300 explică (pentru bursuc001):

Mi-a disparut dar nu era o zgarietura caci era inauntru si buza nu era ciupita deloc oricum daca numi trecea in 2 3 zile ma duceam la un doctor mersi de raspuns

| bursuc001 a răspuns (pentru ghiuler300):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.