| anonim_4396 a întrebat:

mi-a intarziat ciclul 2 luni.nu am avut deloc contact sexual.imi curge secretie dinaia alba,uratel mirositoare, saptamana trecuta mi-a curs o picatura de sange cred,nici nu era culoarea sangelui,cred ca era maroniu deschis,astazi iar mi-a curs putin, ce sa mai cred, ca m-am saturat? am fost la farmacie mi-a dat orgametril si dupa 10 pastile tot niciun semn, ce fac? intamplarea ironica este ca mi se face foame din 5 in 5 minute si plus de asta am si pofte,deci daca aveam contact sexual pana acum era sigur sarcina,dar asa.ce sa cred? nu vreau sa merg la medic. daca este vreun medic pe aici sau cineva care a trecut prin asta,rog sa ma ajute, sunt disperata, vorbesc serios.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce practici automedicația?
Este o tulburare hormonală sau o răceală. Mirosul indică o infecție genitală!
Bea ceai de crețișoară, este un stimulent natural hormonal, lasă chimicalele după ureche.
Cere și sfatul medicului de familie.
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În afară de medic?
Trebuie să faci dozările hormonale, un ecograf pelvian.
Tot trebuie să mergi la medic.
Mai ai și o infecție (mirosul neplăcut!).
Sănătate.
Pa, pa.

| Andreeamirabelle a răspuns:

Eu zic sa te duci la ginecolog, probabil ai o raceala urata.Mai ales cu vremea asta schimbatoare...Nu stiu cati ani ai, poate nu ti-a venit de mult si inca nu ti s-a reglat.Cred ca faza cu mancatul e pe fond de stres, fiindca esti stresata ca nu ti-a venit inca.Eu zic sa mai astepti cateva zile ca trebuie sa iti vina, dacanu ai avut contact sexual nu ai de ce sa iti faci griji. Daca nu iti vine nici saptamana asta, du-te la un ginecolog, nu iti va face cine stie ce(unele fete se sperie rau de ginecolog)iti va lua o mostra de secretie cu un betisor de la iesirea din vagin si se va uita putin sa vada daca sunt semne de infectii.Va trimite mostra la laborator si cand vin rezultatele iti va spune ce ai(daca intr-adevar e ceva in neregula)si iti va da tratament.

| Andreeamirabelle a răspuns:

De unde stii ca nu e raceala? Eu nu ma refer la raceala gen grija, ci ca ai racit la ovare.Nu ai cum sa iti dai seama. Poate fi si dereglare hormonala si daca te feresti de medic se va agrava! substanta alba e normala, dar nu ar trebui sa aiba miros neplacut, iar prezenta mirosului+ picatura de sange maronie pot indica o infectie.Du-te la medic! Nu iti fie frica ca nu te mananca! Si nici rusine ca n-ai de ce, asta e meseria lui.Plus ca gandeste-te, atunci cand vei ramane insarcinata si vei naste, tot te vor vedea 5-6 doctori si asistente goala...Sau cand iti vei incepe viata sexuala(daca nu ti-ai inceput-o)va trebui obligatoriu sa mergi macar la 6 luni la ginecolog, ca altfel iti pui viata in pericol, atunci ce vei face? Nu iti mai fie teama de medic, el ne ajuta, nu ne face rau ca sa ne fie frica de el.Ti-e teama ca te va vindeca?

| Andreeamirabelle a răspuns:

Gripa*

| Andreeamirabelle a răspuns:

Si eu imi faceam idei d-astea cand imi intarzia.Ca poate am ramas gravida din cada sau de pe toaletalaughing))))))) E imposibil oricum.Cat despre convingerea ta de a nu te duce la medic nu stiu ce sa zicstraight face Nimeni de aici, chiar daca a patit nu e mai indreptatit decat un medic sa iti dea sfaturi.Si daca cineva a patit asa ceva sigur s-a dus la medic si probabil iti va recomanda ce i-a prescris lui medicul.Dar asta e o MARE PORCARIE! Avem corpuri diferite si nu reactionam la fel cu totii la un anumit tratament.Cu incapatanarea ta poti sa si mori sa stii. Daca aveai o problema mai grava, gen aveai o hemoragie foarte puternica, nu te duceai? Stateai si sangerai pana la moarte? Oricum, nu e bine.Nu poti stii de ce suferi si poate se agraveaza rau.O sa stai asa pana o sa vina medicul la tine ca nu mai poti sa te duci tu la el.Nu vreau sa te sperii si nici nu te oblig sa te duci, e treaba ta ce faci, numi-o lua in nume de rau, dar nu pot sa inteleg motivul de ce refuzi ajutor specializat.Noi suntem NIMENI din punct de vedere medical nu avem habar de ce trebuie facut, chiar daca am trecut sau nu prin asta.

| Andreeamirabelle a răspuns:

Nu pot da mesaje ca sunt membru junior, abia m-am inregistrat de cateva zile.Cauta-ma pe facebook Bella Petal, am o poza cu mine la profil(cand aveam parul blondhee hee ).:*