| Hellofriends a întrebat:

Vinerea trecută, în data de 18 am avut un contact sexual. La inceput fara prezervativ, dar apoi si-a pus protectia si nu a terminat in mine. Atunci trebuia sa fie prima zi a menstruatiei, dar mi-a intarziat o saptamana. Ieri mi-a curs foarte putin, o secretie maronie. Insa am racit foarte rau, am febra, dureri de gat, nu am pofta de mancare si sunt foarte slabita. Credeti ca raceala este cauza intarzierii menstruatiei si din cauza asta imi curge asa putin? Sau ar trebui sa imi fac un test de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Fa-ti si un test dar poate fi de la raceala mai de graba

| Donsavas a răspuns:

Ai putea avea o infecție. Bolile infecțioase se transmit deseori prin contact sexual, acesta este primul și cel mai important motiv pentru care e indicat sa te protejeze partenerul și în același timp sa și ofere lui protecție. Acum, cel mai probabil sunteți bolnavi de ceva ce niciunul nu aveți idee. Nu vreau sa te sperii doar ca asta e viata. Bacterii sunt peste tot și atunci când ai contact cu cineva, chiar dacă el nu pare infectat, tot sunt șanse mari sa le răspândești.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pot fi tripleti!? tu ce simti?

| Adiadictie a răspuns:

Sa ne anunti ce se intampla in continuare. suntem curiosi

| untaken a răspuns:

Oamenii primesc ceea ce merita, nu ai de ce sa-ti faci griji. Cine esti tu ca sa te indoiesti de puterea divina?

| andrada2222 a răspuns:

Nu strica sa faci si un test

| lilica06 a răspuns:

Daca nu a terminat in tine, nu e posibil sa ramai insarcinata, din cate stiu. Raceala poate fii in mai multe moduri si ea poate fii cauza problemelor si durerilor, inclusiv a intarzierii menstruatiei si poate afecta ovarele. Ia niste calmante pentru dureri, odihneste-te cate ore si poate iti trece. Poti consulta oricand un doctor daca situatia se inrautateste.
Sper ca te-am ajutat! Insanatosire grabnica!

| Hellofriends explică:

Secreția maronie îmi curge în continuare, de data aceasta ceva mai mult. Cred că este menstruația, dar cum sunt foarte racita şi nu am mâncat nimic de 3 zile a afectat-o. Astăzi am început sa iau antibiotice, credeți ca şi asta o să afecteze?