| Beatrice23456 a întrebat:

Mi-a venit menstruatia sambata, 25 ianuarie si m-a tinut pana joi, 30 ianuarie, dar nu am avut probleme pentru ca nu era foarte, foarte abundent. Azi pana la ora 10 nu avusei nimic si cand m-am uitat am vazut ca mi-a venit. Nu stiu de ce, aseara mi se oprise si azi-dimineata nu m-am trezit patata. Si acum iar imi curge, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca nu iti curge intr-o cantitate mare, e normal, deoarece se curata.
Mai ales daca are culoare maronie.
Daca te ingrijoreaza, iaca mergi la un ginecolog.
Te pup!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal nu iti face griji si mie mi se intampla de multe ori asa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O menstruaţie normală durează între 3-7 zile; iar la vârste sub 15-16 anişori ( ori în primi 1-2 ani de CM ), poate dura chiar şi 10 zile.

De asemenea, sunt relativ normale întreruperi de o jumătate de zi ( sau chiar 1-2 zile )...

Deci, NU ai de ce să te îngrijorezi happy

Toate cele bune.

| Kriss96 a răspuns:

Pentru ca esti tanara si ai dereglari foarte normale, foarte obisnuite si foarte comune, pe care toate fetele le experimenteaza.
Si eu am avut probleme din astea si nu am intrat pe TPU. Am intrebat-o pe mama pentru ca asa este normal. Mama ta trebuie sa te ajute, sa-ti spuna daca ceva e normal sau nu.

| Public22 a răspuns:

Mergi la un ginecolog