| anonim_4396 a întrebat:

URGEEEEEEENT! Buna ziua! Am 13 ani si numai stiu ce sa mai fac! Am probleme cu menstruatia asa ca am fost la un doctor ginecolog care mi-a dat niste medicamente de baut si am primit si injecti pentru a se opri menstruatia fiindca dura foarte mult si curgea din ce in ce mai abundent. Totul a fost normal si s-a intamplat cum a zis doctorita pana in momentul in care mi-a venit iarasi. Am dureri de burta mai ales dimineata si atunci cand le am este teroare ca imi curge mai mult si azi deja este a 7-a zi. Oricum o sa mai merg la un control dar am pana atunci vreau sa ma ajutati voi(am baut si ibalgin si agocalmin pentru ca nu puteam sa ma concentrez la ore la scoala). Credeti ca din cauza medicamentelor luate se intampla asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Mestruatia difera de la femeia la alta mai ales in primul ani este neregula.Eu as merge pe singur fel de analgezic alglcamin fiole merge pe genital cel bine.Si nici un caz amestecate.
Citeste prospectele medicamentelor, vezi la efecte adverse, si ce nu ai voie sa amesteci.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este nevoie și de dozările hormonale, un ecograf pelvian.
Medicamentele sunt pentru calmare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu lua medicamente după ureche, mergi la medic pentru un ecograf pelvian.
Te pup!

| xDr0gs a răspuns:

Incearca si la alt ginecolog si nu lua medicamente de capul tau!

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Nu este normal de obiceicand te duci la un medic nu conteaza ce profesie are te duci la mai multi. Deci mai consulta inca 2 GINECOLOGI EDE OBICEI SE CONSULTA 3 TU DEJA AI CONSULTAT UNUL MAI AI 2.