| Sal1233 a întrebat:

As vrea sa stiu care sunt sansele de a fi insarcinata.In data de 19 noiembrie am avut contact sexual in care eu aveam chilotii si pantalonii de pijama pe mine si el neavand nimic dandu-si drumul pe pantalonii mei de pijama fix pe partea mea intima. Dimineata cand m-am trezit inca aveam pantolonii umezi.Si sa nu uit sa mentionez ca pana sa fac asta menstruatia mi-a venit pe 10 noiembrie si a tinut pana pe 16-17 si in decembrie mi-a venit pe 8 decembrie si parca a durat mai putin.Eu am un ciclu neregulat care ma tine in jur de 27-28-29 de zile.Saptamana trecuta am facut doua teste de sarcina unul Barza de tip banda-negativ(facut dupa-amiaza), iar celalalt One test tip caseta cu prima urina (dimineata) acesta mi-a iesit negativ, iar peste cateva ore bune cand m-am uitat la el am vazut inca o linie alba/galbena de la urina.Acum in ianuarie mi-a intaziat menstruatia 2 zile si mi-a venit pe 7.Am uitat sa mentionez ca dupa act urmtoarele zile am avut o stare de greata si m-am trezit intr-o zi cu o stare de ameteala.De cand s-a intamplat asta uneori nu prea am pofta de mancare.Sunt sanse sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa in aceasta intrebare, atat posibilitatea cat si probabilitatea de a putea exista o sarcina este teoretic exclusa fiind chiar imposibila in cazul in care recent s-a pornit o noua menstruatie. SanatatE!

| Asly a răspuns:

Simtomele tale sunt ale unei sarcini, fă cât de urgent un test de sarcină

| Anamaria551 a răspuns:

Poti sa ai ciclu chiar dacă esti însărcinată. De exemplu matusa mea era gravidă în 3 luni avand ciclu. Dar daca erai gravidă testele trebuiau sa iti iasa pozitive. Linia in plus care ti a apărut pe test dupa cateva ore e nesemnificativă. Ba chiar scrie si pe prospect. Si inca ceva, totul pleaca de la psihic, gandindu-te si facandu.ti griji mereu despre asta, au aparut stările de greață si altele. Si mie mi s-a intamplat. Mai repeta un test pentru siguranta ta!