| Aghireirs a întrebat:

Mi-am cumparat crema anti-acneica…Askenol, vreau sa va intreb după cât timp își face efectul și dacă după aplicarea lui se poate folosi o crema hidratanta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dupa 5 minute după ce aplici crema pentru coșuri poți aplica crema hidratanta, dar mai întâi de toate trebuie sa te dai cu gel de curățare potrivit tipului tau de ten.

| Dana2103 a răspuns:

Intreaba un medic. Rolul dermatologului care e?

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Askenol ul este o crema destul de tare pentru ten. Daca nu ai posibilitatea /acces la un dermatolog (Asta te sfatuiesc sa faci, pentru ca si eu am avut acum 5 ani probleme) stai deasupra unui vas cu apa fierbinte, da te cu crema hidratanta iar dupa o ora aplici crema anti acneica. Nu le amesteca si nu pune nimic pe fata dupa aceea, te va irita sau te va umple de cosuri

| movi a răspuns:

Daca ai probleme cu acneia cel mai bine mergi la un dermatolog sa iti spuna ce si cum sa folosesti... este mai bine asa decat sa agravezi cu creme care nu ti potrivesc plus ca poate fi si ceva hormonal si iti poate da niste pastile care sa te ajute. Ai grija.