| Maiia69 a întrebat:

Mi'am facut analizele la urina :-s si nu inteleg ceva! straight face
Ce inseamna "mucus frecvent"si "celule epiteliale izolate si grupate in placarde" thinking`
Multumesc' love struck :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca in urina se gaseste mult mucus secretat de celulele epiteliului vezicii si multe celule epiteliale din vezica. Poate fi urmarea unei infectii sau a eliminarii unei pietre, depinde de cum arata restul componenentelor (cristale, leucocite, hematii).