| alexandra_2435 a întrebat:

Buna mi am pus pircing in buric de 3 luni si sa infectat va rog sa imi spuneti ce crema sa imi cumpar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara "FLUOCINOLON N" - unguent, maseaza usor locul si in 3 - 4 zile nu vei mai avea nimic, sterge mica rana cu un ceai de musetel concentrat...sanatate.

8 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Buna Alexandra.Indicat ar fi sa mergi la medic.
Este important insa sa dezinfectezi locul cu betadina apoi sa aplici un unguent pe baza de antibiotic.La farmacie ti se va recomanda care e cel mai bun antibiotic si dezinfectant.Multa sanatate.

soothe
| soothe a răspuns:

Problema este ca uneori cea mai buna crema se identifica in baza unor teste. Sunt foarte multe tipuri de bacterii, care se trateaza cu diferite medicamente. Sunt unele care intra direct in sange si se pot imprastia in tot organismul.
E bine cred, sa mergi la medic. Dar, tu faci cum crezi. Esti mare probabail de ti-ai pus piercing.

| LauraSpataru a răspuns:

Mai bine du-te la dermatolog decat sa faci tratament dupa cum te taie capul.

| karellen a răspuns:

Mergi la doctor

| Lorelai a răspuns:

Du-te la farmacie si pune exact aceasta intrebare, vezi ce-ti recomanda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l jos, fa-ti un control la cap si nu mai asculta manele. e cea mai buna crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra, da de ce nu-i spui mamei tale? ca stie de pircing. nu-i asa?
stie si de cel de, mai jos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati baneocin unguent. si curata cu apa oxigenata