| madalina_7960 a întrebat:

Vreau sa-mi fac pircing in buric singura.As vrea sa stiu daca imi trebuie neaparat medicinal? Si daca da de unde sa-mi cumpar?

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Du-te la un salon specializat, te poti rani si te poti infecta, mai rau iti faci.

| Frogie a răspuns:

Nu cred ca vei putea singura, pentru ca pielea din jurul buricului este destul de tare. Mie mi l-a facut o prietena, iar inainte de asta mi-a injectat niste xilina ca sa-mi amorteasca. Iti trebuie o branula de la farmacie si putin mai mult curaj!

| Roxy a răspuns:

O sa te doara foarte tare daca ti-l faci tubig grin
Am incercat si eu (eu mi-am facut singura in buza cu pierce-ul direct si m-a durut destul de tare, si de vreo 10 ori in ureche tot cu cercelul si am renuntat din cauza parintilor si odata in buric dar am renuntat pentru ca nu am putut sa mi-l fac din cauza grosimi pieli tot direct cu pierce-ul)cam sadica stiubig grin
Daca tot vrei sa iti faci singura foloseste manusi medicinale sau macar spala-te cu spirt pe maini inainte de a til face si da trebuie sa fie pierce medicinal daca nu vrei sa ajungi sa ai un buric cat o oala sau sa te infectezi sa ajungi la anti-tetanosuri dupa aceea(se dau in stomac si dor foarte tare)
Nu stiu daca poti face rost de xilina(anestezic ce se da injectabil)dar de lidocaina(un spray ce amorteste)poate iti da tanti de la farmaciebig grin
Dar mai bine te duci la salon si te uiti odata cum i face la una si daca vrei iti faci si u si daca nu nu iti facitongue
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iti faci singura. E pericuos, mai ales in buric.

| oracoluldindelphi a răspuns:

Nu iti recomand! Ai putea sa te ranesti sau mai rau, doamne fereste sa te infectezi! Mergi la un bijutier si intreaba-l unde ai putea face asta in orasul tau.
http://oracolul.net