| Bang10 a întrebat:

Mi-au aparut foarte multe cosuri mici, inflamate si rosii intr-un timp scurt, in zona fruntii.As vrea sa stiu daca skinoren este bun pentru asemenea tip de cosuri? MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, ai grija ca in momentul spalarii parului sa nu-ti ajunga spuma pe frunte. Unele sampoane provoaca cosuri pe fata, de exemplu head and shoulder.

Tenul trebuie spalat de doua ori pe zi, dimineata si seara, iti recomand gelul Balea Med Ultra Sensitive Waschgel - nu contine iritanti si costa 9-10 lei. Il gasesti in magazinele DM :
https://www.dm.de/balea-waschgel-ultra-sensitive-p4010355002280.html

Mie imi place skinoren pentru pete, nu il vad prea extraordinar pentru acnee. Incearca crema Bioderma Sebium Global - are ingrediente antiinflamatorii, calmante si acid salicilic. Acidul salicilic are efect antiinflamator, antibacterian usor si indeparteaza excesul de sebum din pori ( ala care produce cosurile ).

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10029570

| Takishima a răspuns:

Nu folosesc Skinoren ca sa zic cum eu dar am folosit gel de melc si functioneaza. Cosurile nu se duc asa repede dar roseata se duce. Fie ca iese un cos rosu sau o pata mai rosie care in mid normal ar tine vreo cateva zile, cu acest gel se estompeaza. E foarte bun pentru pete, mai ales daca il folositi seara.

| andreealaviniamusat a răspuns:

Nu stiu de skinoren, insa îți recomand Zinerit cu încredere.