| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

Mi-au aparut niste bubite rosii pe picioare probabil de la epilat deoarece firele de par sunt inca sub piele...dar sunt foarte inestetice am citit pe net ca ar fi bun un gomaj cu zat de cafea si apoi pielea hidratata.Ma gandeam sa incerc si apoi sa ma dau cu miere(poate hidrateaza mai bine decat o crema de la Avon antiimbatranire)?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| eduardpuiu93 a răspuns:

Du-te intr-un plafar si cere crema de galbenele ( calendule ).

| Alcy a răspuns:

Salut!
E foarte bun zatul de cafea, iti lasa o piele de bebelus. Incearca cu un ulei de corp in loc de miere, dupa ce indepartezi mierea aia lipicioasa nu o sa ramana hidratarea prea mult, plus ca se prelinge usor.
Zatul de cafea are o multime de intrebuintari:
http://cumul.ro/zat-de-cafea/

Si eu am problema asta, cica mai bun ar fi epilatul cu ceara si nu cel electric pentru asta.
Pupici