| lacilaci19 a întrebat:

Miau iesit pe fata ceva cosuri si puncte negre... ce crema ar trebui sa folosesc ca sa imi dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este un tratament aproape miraculos. Foloseste-l cu incredere! Bafta!winking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand trebuie o igiena stricta, nu pui mainile pe fata daca nu te speli, poti sa te stergi pe fata cu un tampon cu ceai de musetel, dezinfecteaza si usuca cosurile.Depinde ce varsta ai, majoritatea adolescentilor au astfel de probleme.

| actrita a răspuns:

Cine miauna?"miau"u? pentru cosuri zineryt e ff bun! iar pentru puncte negre la farmacie intreba, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu'' dar daca ai intre 12-. ani esti adolescent si asa se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru puncte negre sigur nu există creme, doar ceva de exfoliere dacă sunt mici, dacă nu trebuie pur si simplu să le scoţi iar apoi să te speli cu un săpun bogat în glicerină. În rest igiena contează mult (vorbesc de puncte negre nu de coşuri)

| Stefff a răspuns:

Astazi am fost eu la dermatologie pentru acest lucru. Am o multime de puncte negre.cosuri doar in anumite perioadehee hee dar punctele negre mereu. Doctorul mi-a dat niste pastilute care am inceput sa le iau.prima saptamana iau cate una pe zi apoi cate 1 la 3 zile pana termin cele 30 de pastilute. Se numesc:roaccutane. Sunt cam scumpestraight face e in jur de 50 de lei cutia. Mi-a mai dat o crema care sa o fosesc seara dupa ce ma spal pe fata cu sapun(mi-a recomandat un sapun pentru bebelusi ptc are ph`ul scazut) si sa`mi masez fata cu ea pana intra bine in piele. Crema se numeste:skinoren. Voi vedea daca v-a avea efestebig grin.

| needcolors a răspuns:

Sex

| camellia a răspuns:

Buna. Ce spui tu acolo pare a fi o usoara acnee. Medicul dermatolog te poate ajuta. El iti va recomanda o crema potrivita tenului tau. Daca nu vrei sa apelezi la dermatolog du-te la un plafar si intreaba.Domnul/Doamna te poate ajuta.