| Noname_6326 a întrebat:

Nu am stiut la ce categorie sa pun intrebarea. Tine si de Beauty dar mai mult de sanatatehee hee. Am tenul foarte sensibil, de obicei mi se cojeste putin nasul, dar se reface cu lotiune tonica si diferite creme, apoi mai revine daca nu mai folosesc, dar vara cand este mai soare, mi se cojeste toata fata, si la de la vant mi se cojeste.si nu suportcryingsad. Ce creme pot sa folosesc(Eucerin, Rocheposay etc.)Si ce fond de tenbig grinNu ma dau cu foarte mult, decat sa acopere putin, ca nu am nevoie.happyVa rog sfaturihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

O masca cu galbenus de ou si miere de albine te va ajuta foarte mult,pielea ti se poate coji din cauza desidratarii,sau a tenului foarte uscat.Aplica masca cu ou si miere si vei vedea ca iti vei reveni,sau ca acum vine sezonul cireselor,aplica cirese,dar numai pulpa si lasa 10-15 min apoi clatesti cu apa calduta.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Pielea ta trebuie intens hidratata. Du-te la farmacie, acolo iti vor recomanda crema potrivita pentru problemele tale.

| mariaw a răspuns:

Ai putea folosi ulei de masline pe post de crema. O poti folosi chiar zilnic, seara, inainte de culcare. Cat despre fond de ten, incearca Affinitone mineral de la Maybelline

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema cu factor de protectie solara.

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Pai ai putea sa te duci la medic ca el o sa te sfatuiasca

| bibi101 a răspuns:

Ai putea sa incerci masti hidratante home-made, cu 3 linguri iaurt si 1/2 lingura miere. Insa e mai bine sa mergi la dermatolog.