| passenger a întrebat:

Am o problema cu tenul si am nevoie urgenta de sfaturile voastre sad Am nasul si obrajii in permanenta rosii! Nu stiu ce sa ma mai fac. Nu am vase de sange sparte (decat pe nas putine) si cand ating oar cu un deget nasul se face pe loc rosu, parca ar fi de clown. Am incercat sa-l las 2 zile,fara sa-l ating deloc,nici nu m-am spalat pe fata si parca nu mai era asa rosu (era rozaliu). Presupun ca am tenul foarte sensibil,dar ce creme sa folosesc pentru a nu mai avea obrajii si mai ales nasul asa rosii? Vreau sa incerc orice, nu mai imi suport tenul. Cand nu sunt bronzata (adica 10 luni/12) trebuie sa ma dau cu o tona de fond de ten ca sa-mi acopere cat de cat roseata.
Ce sa mai fac? Sunt in stare sa incerc orice! Tratamente naturiste,chimice,operatii, ORICE! crying
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Consulta un dermatolog. Si spala-te pe fata cu apa rece, nu cu apa calda.

1 răspuns:
| gmxromania78 a răspuns:

Si eu tot asa aveam, eram foarte rosu, nu-mi placea, eram cu nervii la pamant. Consulta un dermatolog, sigur stie ce ai, si vei scapa de acest inconvenient. Bafta!